Uzman Klinik Psikolog ve Psikoterapist Fulya Zorlu Zorba

UZMAN KLİNİK PSİKOLOG VE PSİKOTERAPİST FULYA ZORLU ZORBA

    Klinik Psikolog, Varoluşçu Psikoterapist ve Aile Danışmanı olan Fulya Zorlu Zorba 2013 yılında Kadir Has Üniversitesi Aile danışmanlığı eğitimini almıştır. Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden lisans tezini ‘’12-36 Ay Arası Çocukları Olan Annelerin Algıladığı Sosyal Destek ve Evlilik Uyumuna İlişkisi‘’ üzerine yaparak 2014 yılında yüksek onur öğrencisi statüsünde mezun olduktan sonra eğitimine İngiltere’de kimsesiz çocuklar ile çalışmalar yürüterek devam etmiştir.

    Türkiye’ye 2016 yılında dönmüş ve uzmanlığını Üsküdar üniversitesi Klinik Psikoloji alanında tamamlamıştır. Uzmanlık tezini Almanya ile birlikte çalışarak yürüttüğü ‘’Ölüm ve Ölmek ile İlgili Çok Yönlü Değerlendirme Envanterinin Geçerlilik Güvenirlik Çalışması’’ olarak tamamlamıştır. Uzmanlık alanı ölüm anksiyetisidir. Bu bağlamda psikoterapi eğitimini Varoluşçu akademi bünyesinde tamamlayarak Varoluşçu Psikoterapist unvanını almıştır.

    Klinik Psikoloji Enstitüsü Derneği’nden Projektif testler eğitimini tamamlayarak MMPI, Catell 3A Zeka Testi, Catell 2A Zeka Testi, Alexander Pratik Yetenek Zeka Testi, Porteus Labirentleri Zeka Testi, Good Enough Testi, AGTE, Gesell Gelişim Testi, Peabody Resim Kelime Testi , Metropolitan Okul Olgunluk Testi , Bender Gestalt Algı Testi , Benton Görsel Bellek Testi , Draw A Person , Standardize Mini Mental Testlerini uygulamaya hak kazanmıştır. Freud Universität Sürekli Eğitim Merkezi kapsamında Çocuk Resimleri Analizi, Oyun Terapisi, Masal Terapisi, Montessori Eğitmenliği, Disleksi Eğitmenliği alanlarında uygulayıcı olmaya ve eğitmenlik yapmaya hak kazanmıştır.

    2016 yılından 2019 yılına kadar Özel Okullarda ve terapi merkezlerinde çocuklar ve aileleri ile çalışmıştır. 2020 yılında kızının ismini verdiği ve kurucusu olduğu Duru Psikoloji ve Beslenme Kliniği’nde danışan kabulüne devam etmektedir.